Przygotowanie Shearwatera na sen zimowy

WYMIANA BATERII:

Po wymianie baterii na ekranie komputera pojawi się monit o wprowadzeniu typu akumulatora.
Komputer Shearwater spróbuje odgadnąć, jaki typ baterii jest użyty. Jeśli bateria jest nieprawidłowa, trzeba ręcznie edytować typ baterii.
Istotne jest ustawienie typu baterii, aby komputer nurkowy mógł wysyłać ostrzeżenia dotyczące właściwego poziomu napięcia.
Oto typy baterii polecane do Perdixa, Perdixa AI, Petrela 2, Petrela EXT:
– 1.5V Alkaline: Typ akumulatora AA, który można kupić w większości supermarketach i sklepach z elektroniką na całym świecie. Nie do ładowania. Niedroga i niezawodna, zapewnia 45 godzin pracy. Zalecana.
– 1.5V Photo Lithium: Są dość powszechne, ale droższe od alkalicznych. Zapewniają około 60 godzin pracy. Polecaną marką jest Energizer Ultimate Lithium. Nieładowalna. Dobry do stosowania w zimnej wodzie. Zalecana
– 1.2V NiMH: Typowe akumulatory używane w aparatach cyfrowych i lampach błyskowych fotograficznych. Może mieć samozapłon. Zapewnia około 30 godzin pracy. Może szybko wyczerpać się, więc należy zadbać o wystarczającą ilość zapasowej baterii przed nurkowaniem.
– 3.6V Saft: Baterie litowe Saft LS14500 zapewniają bardzo dużą ilość energii. Jednak ich wysoki koszt sprawia, że inne rodzaje baterii są lepszym wyborem dla większości użytkowników. Zapewnia około 130 godzin pracy. Może wyczerpać się szybko, więc należy zadbać o to aby przed nurkowaniem należy zapewnić wystarczającą ilość zapasowej baterii.
– 3.7V Li-Ion: Baterie litowo-jonowe wielokrotnego ładowania, zapewniają około 35 godzin pracy za opłatą. Można zamówić z Internetu. Mniej więcej stopniowego spadku napięcia jak co ułatwia określenie pojemności akumulatorów NiMH. Dobre w zimnej wodzie.

Do transmittera Shearwater jest polecana bateria: litowa 3 V.

UWAGA: Czas pracy baterii zakłada pracę komputera na średniej jasności ekranu. Zmniejszając jasność obrazu, wydłużamy czas pracy baterii.
Baterie alkaliczne są szczególnie podatne na wyciek kwasów korozyjnych, gdy
całkowicie wyładowane. Natychmiast wyjmij baterie i nie przechowuj
Twój Perdix przez ponad 2 miesiące z zainstalowaną baterią alkaliczną

UWAGA: Baterie alkaliczne wyciekają, bezpowrotnie uszkadzając komputer. Wyjmij rozładowaną baterię i nie przechowuj jej w komputerze nurkowym dłużej niż 2 miesiące.

PRZECHOWYWANIE:

Komputer powinien być przechowywany w miejscu suchym i czystym. Nie dopuszczaj, aby sól odkładała się na powierzchni obudowy. Należy wypłukać słodką wodą, aby usunąć sól i inne zanieczyszczenia. Nie używaj detergentów i innych chemicznych środków czyszczących. Wysusz naturalnie przed zamknięciem.
Po oczyszczeniu przechowuj w pozycji ekranem do góry, w chłodnym (5-15°C), suchym i wolnym od pyłu miejscu, poza zasięgiem promieni słonecznych. Unikać ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe i cieplne.

 

 


Komentarze są zamknięte.