CCR Liberty

CCR Liberty firmy Divesoft jest pierwszym rebreatherem na świecie z certyfikatem CE według normy EN 14143:2013.

W procesie tworzenia i rozwoju obiegu zamkniętego CCR Liberty położono szczególny nacisk na jego niezawodność. Poszczególne części wewnętrzne zostały od siebie oddzielone, aby zmniejszyć wpływ, jaki może mieć awaria jednej z nich na podstawowe funkcje rebreathera. Rebreather jest wyposażony w 4 czujniki tlenowe, 2 opatentowane czujniki helowe, 2 niezależne od siebie komputery i 2 solenoidy. Rebreather wykorzystuje 2 metody mierzenie ppO2. Konstrukcja rebreathera CCR Liberty nigdy nie uniemożliwia rozpoczęcia nurkowania, nawet w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości; wskazuje jedynie status ważności awarii i, czy pomimo awarii, jest w stanie rozpocząć pracę.

CCR-Liberty-front-view

CCR Liberty wykazuje niezwykle niskie opory oddechowe, 1.58 J/l na głębokości 100 m, co stawia ten rebreather na pierwszym miejscu w światowym rankingu.

CCR Liberty został zaprojektowany do pracy na głębokości do 300 m. Wszystkie części składowe rebreathera były testowane do 600 m. Według certyfikacji CE maksymalną głębokością operacyjną jest 100 m.

CCR Liberty jest przeznaczony wyłącznie dla odpowiednio przeszkolonych osób. Aby wziąć udział we wspomnianym szkoleniu, należy spełnić następujące wymagania: posiadać uprawnienie do nurkowania na mieszance gazów, adv nitrox, trimix uznane przez jednostkę szkoleniową oraz wystarczające doświadczenie w nurkowaniu technicznym.


 

Wszystkich zainteresowanych CCR Liberty zapraszamy na ul. Siedmiogrodzką 20 w Warszawie do biura SCUBA TRAINING.

Kursy IANTD CCR Liberty Diver oraz CCR Liberty Instruktor prowadzone są przez ITT Jacka Lubowieckiego.


Komentarze są zamknięte.